Stěhování Mrázovky

Vážení přátelé,

během léta se k nám dostala informace, že se bude „Mrázovka“ (detašované pracoviště pražského Centra kochleárních implantací u dětí) stěhovat do Motola. Nyní už je to zcela jisté a nás zajímá, jak to všechno proběhne a jak budou nové prostory vypadat.

Za SUKI jsme proto napsali vedení CKID dopis, ve kterém jsme vyjádřili svůj zájem o budoucnost Mrázovky a o prostory, které jí budou v Motole přiděleny. Bohužel, se stěhováním nic neuděláme, s tím se můžeme leda smířit, nebo sehnat 150 milionů a vilu koupit.

Před nedávnem jsem se sešla s přednostou ORL kliniky 2. LF UK a FN Motol, asistentem Skřivanem. Ze setkání vyplynulo, že nové prostory budou v budově polikliniky. Podle dosavadních informací by se měly otvírat v březnu 2019. Stěhování bude náročné a nechceme předjímat, kdy bude nové centrum zprovozněno.

Plány na stěhování jsou už asi deset let staré a pro CKID byla vyhrazena část jednoho patra. Po jednáních s vedením nemocnice se vedení CKID podařilo získat ještě tři místnosti na jiném patře.

Mrázovka bohužel získala méně prostoru, než v jakém fungovala doposud. V tuto chvíli se s tím ale nedá vůbec nic dělat a buďme rádi alespoň za tři místnosti navíc. S vedením CKID budeme v kontaktu a budeme je tedy informovat o všech problémech, kterým budou pacienti čelit. Pokud bude možnost situaci napravit, byla jsem ujištěna, že ji vedení CKID využije.

Leona Pejcharová