Diskuse

Zde máte prostor pro své komentáře, dotazy apod.

Upozornění: pokud ve svém příspěvku použijete více odkazů, může se stát, že se váš příspěvek na stránce nezobrazí kvůli podezření na spam, a bude tak nutné počkat na schválení administrátorem.

61 Comments

  1. Michala Lovětínská
    12.2.2023 @ 12:16

    Dobrý den, jmenuji se Michala Lovětínská. Jsem dlouholetou uživatelkou Kochleárního implantátu. Studuji obor Pediatrické ošetřovatelství na Zdravotně sociální fakultě na JU v Českých Budějovicích. Píšu bakalářskou práci na téma: ,,Péče o dítě s CI v domácím prostředí“, k této práci potřebuji udělat výzkum pomocí rozhovorů. K rozhovorům bych potřebovala ochotné rodiče a děti. Našel by se někdo v okolí Jindřichův Hradec a v okolí České Budějovice? Popřípadě mi napište email:lovetacka@seznam.cz
    Předem Vám moc děkuji.
    Přeji hezký den.

    Reply

    • SUKI
      24.2.2023 @ 19:40

      Milá paní Lovětínská. Pokud jste členkou Facebookové skupiny kochlearni.implantat, poradila bych Vám napsat vzkaz raději tam :). Přijde tam více lidí.
      Držím palce
      Leona Pejcharová

      Reply

  2. Pavel Bednář
    19.9.2022 @ 12:10

    Dobrý den, jakou máte zkušenost s povolením řídit osobní automobil? Bude mi 65 let, sluch jsem ztratil v důsledku onemocnění leukemií. Kochleár používám již 12 let. Ale momentálně řeším problém lékařského potvrzení způsobilosti řídit motorové vozidlo (povinné u všech řidičů od 65 let). Podle toho, jak si mě doktoři předávají a nikdo není ochotný rozhodnout. Mám dojem, že s touto situací nemají zkušenosti a tak mě posílají k někomu jinému, aby rozhodl za ně.
    Předem děkuji za radu
    Pavel Bednář

    Reply

    • MUDr.Zdenka Aksenovová
      5.10.2022 @ 8:07

      Dobrý den,
      podle Vyhlášky 277/2004 Sb. novela 2015 se u skupiny 1 – řidiči neprofesionálové sluch neposuzuje.
      Skupina 2 – řidiči profesionálové se ztrátou sluchu vyšší než 30% dle Fowlera musí rozumět hovorové řeči na 5-6 m (s kompenzační pomůckou nebo bez ní). Jsou způsobilí k řízení motorových vozidel, pokud to umožňuje jejich celkový zdravotní stav, především zraková ostrost 6/6. Celkový zdravotní stav posuzuje praktický lékař.

      Reply

  3. Lenka Lonsmínová
    6.5.2022 @ 21:35

    Dobrý den,
    jsem studentkou 2. ročníku navazujícího magisterského studia (obor Logopedie) Univerzity Karlovy a obracím se na Vás s velkou prosbou.
    Píši diplomovou práci na téma „Komplexní péče o dítě s těžkým sluchovým postižením před kochleární implantací a po ní“ a výzkumná část práce se bude skládat z rozhovorů s rodiči implantovaných dětí. Mělo by se jednat o rodiče dětí, které se narodily s těžkou sluchovou vadou (tzn. prelingválně neslyšící) ideálně v období 2017-2019 a jsou implantované již alespoň 1-2 roky.
    Rozhovory budou provedeny buď osobně (pocházím z Českých Budějovic, mohu přijet i do Prahy) nebo online, vše bude záležet na domluvě, přizpůsobím se. Všechny informace, které získám, budou zpracovány naprosto anonymně, identita Vaše ani Vašeho dítěte nebude rozpoznatelná. V případě zájmu ochoty spolupracovat mě prosím kontaktujte zde přes soukromou zprávu nebo přes email: l.lonsminova@seznam.cz.
    Předem děkuji za spolupráci.
    S pozdravem, Bc. Lenka Lonsmínová

    Reply

  4. zuzana
    5.3.2021 @ 8:30

    prajem pekný deň so Slovenska. prosím nie je tu rodina, rodič, ktorí majú dieťa s KI a odmieta ho nosit. prip. pribeh ako sa tazko dieta ucilo na nosenie KI? dakujem

    Reply

  5. Petra Pavlousková
    8.3.2020 @ 8:54

    Dobrý den, jsem studentkou 3. ročníku pedagogické fakulty Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem.

    Prosím Vás o vyplnění dotazníku k mé bakalářské práci „Žáci s kochleárním implantátem na druhém stupni základní školy“.

    Dotazník je anonymní a je určen pro samotné žáky s KI na druhém stupni základní školy. Žákům s vyplněním mohou samozřejmě pomoci jejich rodiče.

    V případě zájmu mohu sdělit výsledky dotazníkového šetření po uzavření sběru dat. Předem Vám mnohokrát děkuji za vyplnění.

    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfdLl8SJna-C78Lo6vj79R5-UHgxjgADEODOnCmEk9G_FLuXg/viewform

    Reply

  6. Magdaléna Bambasová
    1.2.2020 @ 13:26

    Krásný den přeji,
    jsem studentkou 3.ročníku bakalářského studia oboru Speciální pedagogika.Svou bakalářskou práci věnuji tématu:
    Začleňování osob s kochleárním implantátem do společnosti.
    Toto téma je mi velice blízké, v rodině mám neslyšícího s KI. Proto jsem se rozhodla tomuto tématu věnovat svoji bakalářskou práci.
    A touto cestou bych Vás ráda oslovila.
    Praktická část bakalářské práce je formou případové studie a ráda bych našla mezi Vámi někoho ve věku od 20-30 s KI, může to být i někdo z Vašeho okolí.
    Chtěla bych požádat ty z Vás, kteří by byli ochotni se do mého výzkumu zapojit a poskytnout mi několik odpovědí na moje otázky, aby mě kontaktovali na e-mailu: magdalenabambasova@gmail.com

    Předem Vám velice děkuji.
    Krásný den přeji Majda 🙂

    Reply

  7. kolo
    24.12.2019 @ 17:07

    Dobrý den,
    psát z Německa, byl také hluchý na levé straně po dobu 5 dnů po ztrátě sluchu. Chtěl jsem si vyměňovat přeshraniční nápady, jak je v ČR implatát? Je to často nainstalované? jak drahé to je? V Německu stojí takové ošetření kolem 40 000 EUR
    Kdo má s tím zkušenost, která klinika v ČR se k tomu hodí?
    Můžete psát v CZ, google to přeloží.

    Reply

  8. Jiřina
    4.11.2019 @ 22:24

    Dobrý den,

    jsem studentkou 3.ročníku bakalářského studia na Univerzitě Karlově oboru Speciální pedagogika. V rámci své bakalářské práce jsem se rozhodla věnovat inkluzi žáků s kochleárním implantátem do běžných základních škol a touto cestou se na Vás obracím s prosbou.
    Praktická část mé bakalářské práce bude formou případové studie a ráda bych našla rodinu s dítětem, které má kochleární implantát a navštěvuje běžnou základní školu.
    Chtěla bych požádat ty z Vás, kteří by byli ochotni se do mého výzkumu zapojit a poskytnout mi několik odpovědí na moje otázky, aby mě kontaktovali na e-mailu: jirinazaverkova@seznam.cz

    Přeji hezký den
    Jiřina Závěrková

    Reply

  9. Lenka Lonsmínová
    15.10.2019 @ 9:36

    Dobrý den,
    Jsem studentkou 3. ročníku bakalářského studia Univerzity Hradec Králové obor Speciální pedagogika – intervence. V letošním roce píši bakalářskou práci na téma Rozvoj mluvené řeči u dětí s kochleárním implantátem v pooperační péči a obracím se na Vás s prosbou. Praktická část bakalářské práce bude obsahovat 5 rozhovorů s rodiči implantovaných dětí a budu potřebovat vědět, jak probíhal vývoj řeči během nastavování kochleárního implantátu.
    Děti by měly být: prelingválně neslyšící, ze slyšící rodiny, implantované do 2. roku života a v současné době v předškolním věku.
    Našlo by se tady 5 rodičů, kteří by byli ochotni odpovědět mi na otázky ohledně dítěte a vývoje jeho řeči? Vše by bylo naprosto anonymní.
    Pocházím z jižních Čech, tak by bylo nejlepší, kdybych našla rodiče z jižních Čech, pak bych mohla dojet kamkoli. Případně by se mohlo jednat i o rodiče z Hradce Králové, kde studuji.
    Případné zájemce prosím, aby mě kontaktovali na email: l.lonsminova@seznam.cz
    S přáním hezkého dne, Lenka Lonsmínová

    Reply

  10. Daniil
    15.3.2019 @ 9:52

    Dobrý den.
    Jmenuji se Fadeyev Daniil. Jsem student katedry speciální pedagogiky Masarykovy Univerzity. Napsal jsem Vám z důvodu své bakalářské práci. Mám vlasní téma “ Vnímání hudby lidmi po kohlearní implantaci”. Z toho důvodu chtěl bych Vás poprosit o pomoc. Jde o jedné setkání ve kterém poslehnete čtyři hudební kompozice a odpovíte na otázky ve formuláři. Bydlím v Brně, ale můžu přijet v místo, které Vám vyhovuje. Pokud Vás to zajímá prosím napište mí osobní zprávu daniil.fad95@gmail.com.

    Reply

  11. Zuzka
    6.6.2018 @ 12:46

    Díky za tip. Na tu facebookovou stránku se podívám. Jaké to je, když máš implantáty na obou uších?

    Reply

    • Katka
      10.6.2018 @ 0:53

      Je to super, se dvema implantaty slysim podstatne lip nez jen s jednim, takze ja si to nemuzu vynachvalit 🙂 Jestli uz jsi tu skupinu na FB nasla, tak to muzeme klidne rozebrat vic tam, pripadne i ve zpravach.

      Reply

      • Zuzka
        11.7.2018 @ 9:48

        Ahoj Katko, nemuzu se dostat na facebook. Mohli bysme si psat přes mail?

        Reply

    • Zuzka
      11.7.2018 @ 9:33

      Ahoj, nemuzu se dosatat na facebook. Mohli bysme si psat mailem?

      Reply

      • Petr Dobiáš
        23.7.2018 @ 22:24

        Ahoj Zuzko,
        I já mám dva kochleární implantáty (první 2007, druhý 2013). Ve skupině uživatelů na facebooku nejsem, ale můžeš mi napsat na mailovou adresu: petr@hoerpaten.de . Neděs se, že je to německá adresa, ale já tuto adresu používám ke korespondenci s jinými uživateli KI.
        Jinak musím souhlasit s Katkou (kterou tímto zdravím a blahopřeju jí k druhému implantátu), že se dvěma KI člověk opravdu lépe slyší. Ahoj.

        Reply

  12. Zuzka
    6.6.2018 @ 9:59

    Ahoj, neznáte někoho kdo má KI na obou uších, s kým bych si o tom mohla popovídat?

    Reply

    • Katka
      6.6.2018 @ 10:41

      Ahoj, ja mam. Ale jinak doporucuju i facebookovou skupinu Kochlearni implantat, tech lidi se dvema implantaty tam bude k nalezeni vic 🙂

      Reply

    • Galina Nováková
      2.11.2018 @ 7:30

      Ahoj,

      taky mám dva implantáty a je to super, i když ne dokonalé. Zajímavé ale je, že má dvra má jen jeden a slyší lépe.
      Já myslím , že je to hlavně o tom , jak se na to člověk adaptuje. Kdyžtak napiš.

      Reply

      • Galina Nováková
        2.11.2018 @ 7:31

        dcera, pardon

        Reply

  13. Michaela Hanáková
    20.4.2018 @ 10:17

    Dobrý den,

    jsem studentkou speciální pedagogiky MU v Brně a v rámci své bakalářské práce jsem se rozhodla věnovat problematice KI. Zaměřuji se na cílovou skupinu osob se získaným sluchovým postižením, kteří podstoupili kochleární implantaci ve věku okolo 15 – 35 let.

    Touto cestou bych chtěla požádat ty z Vás, kteří by byli ochotni se do mého výzkumu zapojit a poskytnout mi několik odpovědí na otázky, a zároveň odpovídají mé cílové skupině, aby mě kontaktovali na e-mail: hanakova-m@seznam.cz.

    Předem děkuji za ochotu,
    Michaela Hanáková

    Reply

  14. Lenka Dufková
    16.1.2018 @ 15:34

    Zdravím,
    Jsme s dcerou u pojišťovny 211 a rozhodli jsme se pro kochlearni implantat od zn.kochlear Kanso. Bohužel nás pojišťovna tlačí ke zdi ze nám neuhradí tak drahé implantaty. Má někdo zkušenost se značkou Medel, připadne přímo s typem Rondo?

    Reply

    • Katka
      16.1.2018 @ 16:10

      Dobrý den,
      doporučuji facebookovou skupinu Kochleární implantát: https://www.facebook.com/groups/kochlearni.implantat/ – je tam mnoho rodičů implantovaných děti i dospělých uživatelů KI. Problémy s pojišťovnami a diskuse o značkách se tam řeší také. Co se Medelu a Ronda týče, brzy by mělo na trh přijít Rondo 2, ale netuším, jak bude vycházet cenově a zda ho pojišťovny budou hradit. Zkuste tu skupinu a zkuste klidně i kontaktovat zástupce Medelu, jistě vám také řeknou, co a jak.

      Reply

    • Vít
      24.1.2018 @ 13:36

      Dobrý den,

      volba Ronda od Med-el není prohra, právě naopak. Mám Rondo již třetím rokem a jsem velmi spokojený. Je to jediný implantát, který svými elektrodami pokrývá celý hlemýžď. Jsou tedy stimulovány i basy a to dokonce paralelní stimulací, která umožňuje vytvoření virtuálních elektrod. Obraz zvuku se tak velmi blíží svému vzoru. Díky basům je možné poslouchat hudbu-zvuk je „barevnější, měkčí“. Poslouchám např. Bethowenovu 9. symfonii, rock-Rammstein, pop. Doposud jsem s Rondem neměl problém, v roce 2018 navíc bude dostupné Rondo druhé generace. Vnitřní implantát Synchrony je jediný implantát, který umožňuje vyšetření magnetickou rezonancí do 3T BEZ vyjmutí magnetu.
      Pokud budete mít nějaké další dotazy můžete mi napsat na tuto adresu: usycka@seznam.cz
      Hezký den.

      Reply

  15. Adam
    20.12.2017 @ 0:45

    Dobry den,
    Mam dotaz KI a hrazeni operace pojistovnou. Mohl by mi prosim nekdo poradit jak probiha rozhodovani komise a pojistovny o vhodnosti implantatu a o jeho hrazeni pojistovnou?
    Jedna se o pripad 4 leteho ditete, ktere je na leve ucho temer hluche, 90db na sluchadle nepomaha a na prave ucho potrebuje 60db. Mame na KI narok, proplati operaci pojistovna? Budu vdecny za jakykoliv kontakt na profesionala v danem oboru, pripadne za rady zde v diskusi. Predem moc dekuji!!

    Reply

    • Vít
      24.1.2018 @ 13:42

      Dobrý den,

      nárok na CI musí posoudit lékař. Doporučuji začít např. v Motole na dětském oddělení kochleárních implantací, nebo v Brně v dětském oddělení fakultní nemocnice. Zřejmě bude v dalším kroku nutná návštěva foniatrické kliniky, kde se posoudí zda je CI indikován a zda bude vhodný. Doporučuji s začátkem vyšetření neotálet.

      Reply

  16. Adam
    20.12.2017 @ 0:44

    Dobry den,
    Mam dotaz KI a hrazeni operace pojistovnou. Mohl by mi prosim nekdo poradit jak probiha rozhodovani komise a pojistovny o vhodnosti implantatu a o jeho hrazeni pojistovnou?
    Jedna se o pripad 4 leteho ditete, ktere je na leve ucho temer hluche, 90db na sluchadle nepomaha a na prave ucho potrebuje 60db. Mame na KI narok, proplati operaci pojistovna. Budu vdecny za jakykoliv kontakt na profesionala v danem oboru, pripadne za rady zde v diskusi. Predem moc dekuji!!

    Reply

  17. Lucie Kubecová
    12.5.2017 @ 16:18

    Vážení uživatelé KI,

    píši diplomovou práci na téma Specifika života osob s kochleárním implantátem. Tímto bych Vás chtěla požádat o vyplnění dotazníku zaměřeného hlavně na kvalitu života http://www.click4survey.cz/s/13758/86af83a7

    Prosím Vás o jeho šíření mezi další uživatele KI, pokud můžete.
    Dotazník vyplňte prosím nejpozději do 2.6. 2017.
    Pokud byste měli jakýkoliv dotaz nebo připomínku, napište mi zde zprávu nebo na email luciekubecova@seznam.cz.

    Předem Vám velmi děkuji za spolupráci! 🙂

    Reply

  18. Kateřina
    4.4.2017 @ 9:17

    Dobrý den, jsem studentka logopedie. Hledám rodiče se sluchovým postižením, kteří se rozhodli pro KI u svého dítěte a byli by ochotni poskytnout mi nějaké informace pro diplomovou práci.
    Já mohu nabídnout spolupráci na rozvoji sluchového vnímání a řeči. Mám k dispozici spoustu vhodných materiálů.
    Ovládám základy znakového jazyka a této problematice se věnuji již od bakalářského studia.
    Pokud by se našel nějaký ochotný rodič, prosím kontaktujte mě.

    Hezký den
    Katka
    email: katerinadankova93@gmail.com

    Reply

  19. Honza
    4.1.2017 @ 23:50

    Dobrý den, chceme pojistit KI našeho chlapce. Máte nějaké zkušenosti s některou ze dvou možností, které jsou na tomto webu nabízeny, tj. Respect IB/Kooperativa a Česká pojišťovna?

    Reply

    • Katka
      5.1.2017 @ 0:09

      Zdravím, já mám svůj procesor pojištěný u ČP a nemůžu si na nic stěžovat. Jednu pojistnou událost už jsem řešila, vše proběhlo bez problémů. Spousta dalších lidí má stejnou zkušenost. Takže si myslím, že tady nešlápnete vedle, u ČP má pojištěno většina lidí, kteří se pro pojištění rozhodli. Pokud máte Facebook, tak ve skupině pro uživatele KI se pojištění rozebíralo už mnohokrát.

      Reply

      • Jana
        4.4.2017 @ 18:41

        Dobrý den.Taky jsem majitelem sluchadla pro kostní vedení Bonepritge a taky bych ráda kdyby mi někdo poradil kde to pojistit co by bylo nejlepší.Chtěla bych to pojistit tak aby kdyby náhodou i mě se nějak s tím něco stalo tak aby se pojištění na to vztahovalo moc děkují za radu.P.S ještě jsem nic nepojišťovala takže se v tom nevyznám moc děkují za odpověď

        Reply

        • Katka
          4.4.2017 @ 19:31

          Zkuste prosím kontaktovat paní Stoyku z ČP, jestli Vám bude schopná pomoct, i když je Bonebridge něco trošku jiného než kochleární implantát.
          Nicméně jsem našla, že pojišťuje i sluchadla BAHA, což je totéž jako Bonebridge, jen od jiného výrobce, viz zde: https://www.zivotsesyndromem.cz/pojisteni-sluchadla-baha-u-ceske-pojistovny/ (je tam i kontakt)

          Reply

          • Jana
            4.4.2017 @ 20:26

            Dobrý večer.Děkují Mě právě dopučili jen tady tu pojišťovnu a mám i ten kontakt na tu paní.Můžu se zeptat vy máte jaké sluchadlo teď?A jak dlouho to máte pojištěné u té ČP a jste opravdu spokojená?Já hlavně aby náhodou nějak mě se s tím něco nastalo jako by mojí vynnou a nebyli problémy moc děkují.

          • Katka
            4.4.2017 @ 21:17

            Ja mam kochlearni implantat 🙂 Pojisteni u CP mam 4 roky a spokojena jsem, jednu pojistnou udalost uz jsem resila a vsechno probehlo bez problemu.

          • Jana
            5.4.2017 @ 21:22

            Dobrý večer jen se ještě dotaz ta česká pojištovna by měla mít pobočku třeba i v Brně?Nebo leda přímo na tu prahu se informovat?Děkují

  20. Zdeňka Palátová
    24.7.2016 @ 2:19

    Pěkný den!
    Teprve čekám na operaci, měla by proběhnout v září v Brně. Jsem z Třebíče, hledám někoho, kdo již KI má a s kým bych se mohla sejít k popovídání. Neznám se s nikým, kdo byl úspěšně operován. V diskuzích čtu často rozporuplné informace. Kdo by měl časa chuť, ať se mi ozve na : palatova.zdena@vratka.cz

    Reply

    • Jana Speváková
      24.7.2016 @ 10:40

      Dobrý den, můžete mi prosím trochu více vysvětlit rozporuplné informace? Trochu tápu u vašeho dotazu ve spojení – neznám se s nikým, kdo byl úspěšně operován a navazuje na to čtení rozporuplných informací.
      Narážíte zřejmě na diskuze v facebookové skupině „Kochleární implantát“. Pokud je mi známo, úspěšně jsou na skupině operovaní všichni. Rozpor v diskuzích většinou vzniká při porovnání výrobců kochleárních implantátů. Ale podle toho, že máte již na září termín v Brně, tak bych řekla, že tohle již neřešíte a značku KI máte již vybranou.
      Pokud se chcete s někým osobně setkat, jsou možnosti na pobytech SUKI, které se pořádají 3x do roka a slouží i k seznamování implantovaných za účelem výměny zkušeností.
      Pak mě napadla ještě jedna věc, zkuste zkontaktovat na skupině paní Janu Roušalovou, je z Písku, takže by tam třeba možnost osobního setkání byla. Ale to už záleží na vás 🙂
      Přeji krásné léto.

      Reply

    • Jana
      4.4.2017 @ 21:38

      a můžu zeptat se bylo to jako by tím že se to samo pokazilo nebo jakoby neopatrné zacházení tam právě je že je to i pojištěné jakoby nepozorností a nešikovností.Tady ta pojišťovna má i pobočky jinde mimo Prahu ne?Moc děkují

      Reply

  21. Ivana Vystavělová
    3.7.2016 @ 17:42

    Prosím o radu. Ing. Odstrčilík i MUDr. Talach mi pomoct nedokáží. Když teď začala ta horka, potí se mi hodně hlava a audio-procesor Maestro mi přestává fungovat. Musím ho dát do sušičky. Stalo se mi to v knihovně, u rodičů, při práci na zahradě. Vypadá, že mi nikdo nedokáže pomoct a jsem v tom snad sama. Přitom potřebuji slyšet. Šalvějový čaj moc nepomáhá.
    Předem děkuji za každou radu a odkaz.

    Reply

    • Katka
      5.7.2016 @ 15:55

      Předpokládám, že ten procesor je Opus 2 – u toho nejsou ty problémy s vypínáním po zpocení vůbec výjimečné, problémy s tím mají lidé po celém světě. Tady je asi nejlepší radou pořídit si nějakou čelenku s „kapsičkou“ na procesor, do té by se procesor zasunul a nedostalo by se tak k němu tolik potu. Nebo další možnost je pořídit/vyrobit takové „pytlíčky“ na procesor, u nás jsem to ještě neviděla, ale v zahraničí to používají a říkají tomu Ear Gear. Vypadá to zhruba nějak takto: http://cochlearimplantonline.com/site/wp-content/gallery/ear-gear/ear-gear_cochlear-implant_061912_7237.jpg
      Opět to může pojmout většinu potu, který se tak nedostane k procesoru.

      Reply

      • Jana
        3.6.2017 @ 11:47

        Dobrý den.chtěla bych se zeptat jak dlouho trvalo někomu z vás než se sluchadlo správně seřídilo?Vím že to je asi na každém jinak Moc děkují

        Reply

    • Mirek Okluský
      12.7.2016 @ 22:58

      Problémem je velmi pravděpodobně přístup vzduchu k bateriím. Bateriový kryt má v sobě filtr proti prachu a u starších může při zapocení dojít ke zmenšení prodyšnosti, procesor se pak vypíná. Ideální by bylo vyzkoušet nový kryt na baterie, následně jej zakoupit.

      Reply

    • VM
      23.8.2016 @ 9:49

      Dobrý den,

      u Opusu 2 se mi to stává také, pokud dojde k silnému pocení hlavy. Příčinou je průnik potu do oblasti konektorů – na styku vlastní řídící jednotky a bateriového pouzdra (tyto dvě části jsou spojeny tou drobnou sponkou a při sušení se musejí rozebrat). Napadlo mě zkusit to řešit přelepením spáry tohoto styku izolepou – pot se tam potom nedostane, ale ještě jsem to nezkoušel. Také je dobré jednou za čas vyčistit tyto kovové konektory (koukají z bateriového pouzdra, pouze ty kovové drátky, ne celé pouzdro) v lihu – jemně namočit a otřít – velmi opatrně.
      Pokud máte opravdu problém s častým pocením, zkusil bych vyměnit Opus 2 za Rondo – které tyto problémy nemá. Ale nevím zda je to – a za jakých podmínek – možné.

      Reply

  22. Lucie Kubecová
    20.6.2016 @ 19:38

    Dobrý den,
    jsem studentkou speciální pedagogiky a ve své diplomové práci bych se chtěla zabývat specifiky života osob s kochleárním implantátem. Neposílám ještě žádný konkrétní dotazník. Touto cestou bych prozatím jen chtěla požádat ty z Vás, kteří by byli ochotní se do připravovaného výzkumu k této diplomové práci zapojit, aby mi prostřednictvím tohoto fóra odpověděli.

    Případné zájemce prosím, aby ve své odpovědi uvedli tyto údaje: jsem nositelem kochleárního implantátu/jsem rodič implantovaného dítěte a věk, případně jednu z variant – mladší 18let/starší 18let (myslí se věk implantované osoby). Tyto informace mi budou sloužit k lepšímu přizpůsobení výzkumu jeho účastníkům.

    Předem Vám děkuji a přeji pěkné dny,
    Lucie Kubecová

    Reply

    • Katka
      20.6.2016 @ 20:55

      Zdravim,
      tady to moc lidi necte a navic si nejsem jista, jestli tu budou chtit psat, co jsou zac. Doporucovala bych spis zkusit facebookovou skupinu, tam je lidi vic. Tam jich najdete tolik, ze vyzkum bude potreba prizpusobit uplne vsem ucastnikum 🙂
      Hezky den.
      Katka

      Reply

      • Lucie Kubecová
        20.6.2016 @ 22:06

        Dobrý večer,
        děkuji za informaci! 🙂 Už jsem si zažádala o přidání do fb skupiny.

        Ať se Vám daří,
        Lucka

        Reply

      • Iva
        4.9.2016 @ 20:24

        Prosím jaký je název facebookové stránky. Děkuji Iva

        Reply

    • Václav Lhoták
      30.6.2016 @ 13:11

      Dobrý den,

      od 12.10. 2012 jsem nositel Kochlearního implantátu, jsem ročník 1960,

      Reply

  23. Josef černý
    9.5.2016 @ 16:02

    Zdravím. Dcera ma kochlearni implantát a od procesoru, který ma za uchem, ma to ouško dost otlacene. Snug fit nenosí. Mažete to něčím nebo mate nějakou vychytavku jak otlaku zamezit?Děkuji za odpověď.

    Reply

    • Bára Filipobá
      30.5.2016 @ 21:01

      Dobrý den, syn má měkké ouško, takže jsme se snažili odlehčit procesor. Používali jsme krátké dobíjecí moduly (u malých dětí vydrží celý den, pokud spí přes den, tak i déle) a trochu pomohl i dětský háček, drží kochlík trochu v jiném úhlu. Předpokládám, že dcera je malinká a máte procesor N6. Tam je ten háček trochu hůř provedený, ale také ho používáme. Máme totiž N5 i N6 procesor, takže mohu srovnávat. Mazat bych moc nedoporučovala, pokud není narušena kůže, kochlíku to moc nesvědčí. Náš syn má atopic. ekzém a bohužel i za uchem, takže na noc lehce mažu vazelinou nebo kortikoidy.

      Reply

  24. Petra
    15.3.2016 @ 14:15

    Jmenuji se Petra Matějková a prosím o vyplnění krátkého dotazníku na téma ,,úskalí integrace sluchově postiženého člověka do společnosti“

    http://www.survio.com/survey/d/W9Z7A4N3N8Q8B5Q6B

    Reply

    • Katka
      15.3.2016 @ 21:50

      To je jen pro lidi 50+?

      Reply

      • PetrD
        16.3.2016 @ 1:01

        Konečně někdo myslí na starší generaci!
        Už jsem to vyplnil. Postrádám ale otázku, zda sluchově postižený používá sluchadlo nebo KI či zda komunikuje ve znakovém jazyce. Srdečně zdravím – od dubna 2016 jsem v důchodu. I když zatím asi ještě jako pracující důchodce.

        Reply

    • Gábina
      16.3.2016 @ 12:51

      Dobrý den,potřebuji radu,mám KI rok a chtěla bych to pojistit,ale nemůžu se rozhodnout jestli ČP nebo Kooperativa-respekt…může mi někdo poradit,děkuji

      Reply

      • Katka
        18.3.2016 @ 21:24

        Ja mam svuj procesor pojisteny u CP a spokojenost.

        Reply

  25. Zuzana
    11.3.2016 @ 17:57

    Dobrý den,

    touto cestou bych Vás ráda poprosila o vyplnění krátkého dotazníku, který bude použit pro moji diplomovou práci. Dotazník, který vidíte je určen pro osoby se sluchovým postižením, a je zaměřen na komunikaci s osobami se sluchovým postižením a pracovníky ve finančním sektoru.

    https://docs.google.com/forms/d/1exw5TqiPgIdFF3JTF-N3WMBL6X1WM8iaegOwOrTc31U/viewform?c=0&w=1

    Děkuji za Váš čas a přeji příjemný zbytek dne.

    Pokud tato prosba někoho otravuje, pak se omlouvám.

    Reply

  26. RADKA
    26.2.2016 @ 19:45

    Dobrý den, potřebovala bych prosím poradit. Je tady někdo (maminka, příbuzný,…), kdo má v rodině sluchově postižené dítě. Jakou formou jste se učili znakovou řeč? Doporučíte nějakou literaturu, stránky, videa…kde bych se naučila znakovou řeč? Děkuji Radka

    Reply

    • Katka
      27.2.2016 @ 23:53

      Pokud máte mobil nebo tablet s Androidem, můžu doporučit aplikaci Znakujte s námi – pro začátek by to mohlo být fajn. Odkaz zde: http://znakovka.frpsp.cz/

      Reply

  27. Katka
    15.2.2016 @ 2:32

    Ahoj, vítejte v diskusi 🙂

    Reply

Napsat komentář: Katka Cancel

*